Річний звіт діяльності Фундації

за 2016 рік

 

2016 рік став роком кардинальної зміни в роботі Фундації, що відбулися згідно з розробленими стратегіями сталого розвитку. Зокрема, робота Фундації була зосереджена на забезпеченні фінансової сталості через започаткування нових фандрейзингових інструментів та поширенні ідеї фондів громад в Україні. Велику роль у становленні Фундації відіграла Школа фондів громад, яку впроваджує Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”, за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. 

В рамках програми «Розвиток філантропії» Фундація продовжує менторський супровід та організаційну підтримку започаткованих в 2014 році ініціатив, серед яких фандрейзингові проекти та заходи для популяризації у суспільстві принципів цивілізованої філантропії. Окремо слід відзначити роботу по розробці і створенню краудсорсингової платформи підтримки локальних ініціатив “Львівська Каса” (www.kasa.lviv.ua ). Дана платформа є інноваційним фандрейзинговим інструментом, який дозволяє локальним ініціативам знаходити фінансування через використання глобальних можливостей мережі Інтернет та соціальних мереж.

В рамках програми «Розвиток громади» було підтримано ініціативи Львівської організації “Комітет виборців України” щодо залучення городян до бюджетного процесу міста. Результатом даної ініціативи стало запровадження в місті Львові Громадського бюджету участі (https://lviv.pb.org.ua ).Також, в рамках даної програми були підтримані такі локальні проекти, як “Свято вулиці Ярослава Пстрака”, проведення наукової конференції Філософського факультету Львівського Національного Університету ім.Івана Франка «Філософія діалогу й порозуміння в побудові європейської й світової спільнот», проведення у Львові дитячого свята “Місто професій” та Lviv Mini Maker Fare 2016.

 

В рамках напрямку «Соціальні програми» було підтримано проведення XVІI-го Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», низку культурно-мистецьких заходів, які були організовані Українським товариством сліпих і ГО «Громадський центр соціально-активних молодіжних ініціатив» з метою соціальної інтеграції та реабілітації дітей з особливими потребами.

В рамках напрямку «Екологічні програми» було підтримано міжнародну плакатну акцію “30+5” міжнародної асоціації графіки “4-ий Блок”, присвячену 30-й річниці Чорнобильської катастрофи і 5-й річниці трагедії на Фукусімі, организовану з метою привернути увагу львів’ян до екологічної проблематики сьогодення. В рамках акції 35 плакатів, створені митцями 24 країн світу про 2 найбільші техногенні катастрофи людства експонувались протягом місяця під відкритим небом біля міської Ратуші.