Даруєш громаді – даруєш собі!

Що таке Перша Львівська Фундація?

Соціальний капітал -- це потенціал суспільства або його частини, що виникає як результат наявності довіри між його членами.

Перша Львівська Фундація - це благодійний фонд, місія якого полягає в розвитку відповідальної та ефективної благодійної діяльності в громаді задля підвищення якості життя львівської громади.

Головним завданням  Фундації є підвищення соціального капіталу громади міста Львова.

Перша Львівська фундація є фондом громади міста Львова, тобто ресурсним фондом для громад  Львова.

Діяльність Фундації зосереджена в чотирьох головних напрямках - це розвиток філантропії, покращення екологічного довкілля Львова, вирішення соціальних проблем міста і його мешканців та підтримка місцевих ініціатив львів'ян.

Фонд громади (community foundation) – це благодійна організація, місія якої полягає в підвищенні якості життя громади на визначеній території. Фонд громади визначає потреби місцевої громади, заохочує благодійні пожертви і накопичує кошти, з яких надає гранти на впровадження ініціатив з вирішення соціально важливих місцевих проблем.

Що робить Фонд громади?

Практика створення фондів громад для вирішення місцевих проблем шляхом залучення місцевих ресурсів і колективного громадського прийняття рішень щодо їх використання широко розповсюджена у світі. І бере свій початок з 1914 р., коли у місті Клівленді, США банкір Фредерік Гаріс Гофф з метою організованого використання благодійних пожертв на нагальні потреби громади заснував фонд громади. Сьогодні фонди громад працюють у 84 країнах світу.  

Визначальними чинниками, які відрізняють Фонд громади від інших видів благодійних організацій і фондів є три основні функції:

-          Грантмейкерство – надання грантів громадським та благодійним організаціям, ініціативним групам, які працюють у громаді – один із основних напрямків діяльності фонду громади.

-          Розвиток Філантропії – одне із завдань, яке виконує фонд громади, полягає у розвитку місцевої філантропії, залученні як можна більшого кола мешканців громади до благодійної діяльності, об’єднанні ресурсів громади задля вирішення актуальних питань. Оперуючи найсвіжішою інформацією щодо потреб та проблем мешканців, Фонд «виховує» потенційних донорів, мотивує їх спрямовувати свої благодійні пожертви на дійсно важливі для громади програми та проекти.

-          Розвиток громади – фонд громади поступово починає змінювати й саму громаду, трансформуючи її споживацькі настрої на активні дії та почуття відповідальності за власний розвиток. Систематична діяльність, ефективні результати, позитивні перетворення та постійна звітність перед мешканцями громади роблять з фонду громади організацію, якій довіряють. Тому Фонд громади сприяє становленню та розвитку зв’язків в громаді поміж владою, донорами, бізнесом і громадянами.

 

 ПАРТНЕРИ ФУНДАЦІЇ